22 Kasım 2009 Pazar

Rezalet

Bir takımın küme düşmesi için daha ne yapması gerekiyor çok merak ediyorum.Yöneticilerinin resmi bir şekilde yaptıklarını kabul ettikleri halde,yaptıklarının cezası bir alt lig'e düşmek olduğu halede yine o müthiş lobilerini kullanıp ligde kalmayı başardılar.
Bireysel cezaları bir kenara bırakacak olursak kulup bazında yaptıkları sahtekarlığa karşılık hiç ceza almadılar desek yeridir.Aldıkları puan silme cezaları zaten normal almaları gereken ceza,"karşılaştırma yapacak olursak futbolda 7 yabancıyı aynı anda oynatınca alınan ceza ya da kırmızı kart cezalısı oyuncuyu oynatınca alınan ceza gibi",yani yapılan sahtekarlık ve pisliğe verilen bir ceza yok ortada.
Sahaya girme olayında alınan ceza ise neden 4 maçta kaldı onu da anlayamadım,geçen sene 6 maç oynanan bir serinin sonunda yapılan onca tahrikten sonra bize verilen ceza 5 maç,tek maçta yapılan ve ortada hiçbir şey yokken yapılan aynı olayın karşılığı 4 maç.
Ayrıca Kinsey'e verilen 2 maç cezayıda anlamış değilim,geçen sene sahaya giren Fenerbahçe taraftarına Kaya Peker,Ender Arslan,Kerem Gönlüm ve malzemecileri vurmadı mı? Vurdu,peki onlar ceza almışmıydı hayır !
Kısacası artık Basketbol Federasyonu meşruluğunu kaybetmiştir ve acilen istifa etmelidir.
Bu arada Galatasaray aldığı puan silme cezalarından dolayı küme düştü gibi sayılır.Tabi gene bir sahtekarlık yapıp küme düşmeyi kaldırmazlar ya da play out oynatmazlarsa.Şimdi daha güzel bir şekilde acı çeke çeke küme düşecekler ve inşallah küme düşmeyi garantilecekleri maç 4 sene önce Gs Bayan Basketbol takımının düşmesindeki gibi bize denk gelir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder