30 Ağustos 2009 Pazar

FENERBAHÇE 2-1 MANİSASPOR


İnanılmaz bir galibiyetti.Son dakika golü ile gelen galibiyetlerin tadı bir başka oluyor.Şampiyonlukta böyle maçlar ile geliyor.Bizim için ne kadar artı moral kaynağıysa rakiplerimiz için de o kadar eksi moral oluyor böyle maçlar.Yani alınan bu galibiyet sadece 3 puan değildi.
Maça gelirsek,çok hızlı başladık, ilk 20 dakika sağlı sollu ortalarla rakip kaleyi abluka altına aldık ama bu ataklardan sonuç çıkmayınca maç sıkıntıya girdi.Manisanın yaptığı adam adama savunma hücum oyuncularımızın top almasını engelleyince 20. dakikadan sonra ileride üretken olamadık.
75. dakikada Emre'nin gördüğü kırmızı kart herkese eyvah dedirtti.Stadda anlayamadık kırmızı kartın nedenini,küfür diye düşündük ama evde tekrarını izleyince ben bir küfür de göremedim,yani kırmızı kart bana ağır geldi.Belki de sonunda rakip takım taraftarlarının ve basının istediği oldu diyelim.
Maç boyunca sakatlığın etkisini tam olarak üzerinden atamayan Alex,78. dakikada attığı mükemmel ara pası ile ortaya çıktı,Guiza da güzel bir vuruşla bizi öne geçirdi.Daha sonra Daum'dan defansa takviye yapmasını bekledik,çünkü hem Mehmet Topuz'UMUZ hem de Semih'i oyuna alınca özellikle sol kanat çok boş kalmıştı.Daum tam Bilica'yı oyuna alacakken,Lugano'nun 5 metre yanındaki Cristian'a attığı acayip pas sonrası golü yedik.Maçın kırılma noktası 92. dakikada Sezer'in şutunu maçın yıldızı Volkan'ın çıkarmasıydı.Maç burada döndü desek yeridir.
Tam maç bitiyor derken son dakikaların golcüsü Semih çıktı yine sahneye.Guiza'nın mükemmel pasında Alex'in kafa vuruşu direkten dönünce bütün stadda "ah" sesleri yükselirken dönen topu tamamlayan Semih'in,İlker Yasin'in deyimiyle "hem gol hem penaltı"sı ile tribünler bu sefer "gol" diye bağırdı.
Lige verilen milli maç arası öncesi bu galibiyet çok önemliydi.Umarım bu dönemde futbolcularımız hem dinlenme hem de sakatlıklarını giderme fırsatı bulur ve 5. haftadaki Bursaspor maçında kaldığımız yerden devam ederiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder