16 Ağustos 2009 Pazar

FENERBAHÇE 3 - 0 SİVASSPOR


Maça çok şanssız başladık,Süper Ligde 150. maçına çıkan Alex'in sakatlığı herkeste şok etkisi yarattı.Özellikle maçın ilk yarısında takım bu sakatlığın etkisiden kurtulamadı ve oyun kurmakta zorlandı.Ama her ne kadar pozisyon bulamasakta fizik gücümüzün fazla olmasından dolayı oyunu rakip sahaya yıkmayı başardık.
2. yarıya aynı istek ve hırsın üzerine pozisyonlarda bularak başladık,Emre ve Önder'in direkten dönen topları golün geleceğinin habercisiydi.Bu arada Volkan kalesinde iki önemli pozisyonda devleşerek maçın akışını değiştirdi.Oynadığımız baskılı oyunun sonucunu Kazım,Emre ve Andre Santos'un attığı 3 golle aldık.
Tartışmalı pozisyonların olduğu bir maç oldu diyebiliriz.Attığımız ilk gol ofsayttı ama golden 10 dakika öncede %100 bir penaltımız verilmedi yani doğru ve yanlış kararlar birbirini dengeledi diyebiliriz.
Maçın oyuncularına gelirsek bence Gökhan ve Emre diğer 9 arkadaşına göre ön plana çıktılar.Gökhanın yaptığı bindirmeler ve Emre'nin dinamizmi ibrenin bize dönmesinde etkili oldu.Bir parantezde Andre Santos'a açmak gerekir,ne gol attın sen arkadaş ! Gerçekten olağanüstü bir gol atarak ilerisi için umut verdi,oyun içinde her ne kadar çok görünmesede attığı gol ayakta alkışlanacak cinstendi.
Maç sonrası Alex'ten gelen haber hepimizi üzdü.Kaptan 15 gün ile 1 ay arası takımdan ayrı kalacak.Aslında tam Özerlik ortam var ama ne yazık ki o da sakatlığının etkilerini yeni yeni atlatıyor.
Konuşmak için erken olsa da 2005-2006 sezonuna benzer bir sezon bizi bekliyor gibi.Benim tahminim biz ve Galatasaray ligin ilk yarısı sonunda arkadakilerden kopmuş oluruz.Lig sonu içinde son 3 sezondur alınan puanlar pek yeterli olacağa benzemiyor,muhtemelen şampiyon 80 civarı puan toplayacak.O yüzden bu tür maçlar çok önemli.Umarım seriyi devam ettirip sezon sonunda da şuan olduğumuz yerde oluruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder