9 Eylül 2009 Çarşamba

BOSNA HERSEK 1-1 TÜRKİYE

Büyük ihtimalle üst üste ikinci kere Dünya Kupasına katılamayacağız.Oysa Euro 2008'de ve World Cup 2002'de büyük turnuvalara ne kadar renk getirdiğimizi göstermiştik.Önce Fatih Terim yüzünden Almanya 2006 gibi büyük bir fırsatı kaçırdık şimdi de Güney Afrika 2010'u kaçırdık sayılır.Umarım,futbol+Fatih Terim şansı yanımızda olur da Bosna son 2 maçta takılır play off'u biz oynarız.
Maça gelirsek,öncelikle Kadir Has'tan sonra yine berbat bir zeminde top oynadık.Buna rağmen maçın başında Tuncay-Gökhan-Emre organizaysonu ile mükemmel bir gol bulduk.Golün geleceği 1 dakika öncesinde Emre'nin şutundan belliydi zaten.
Daha sonra nedense yarı sahayı geçemeye başladık.Hakemin de katkısı sayesinde yediğimiz gol ile soyunma odasına berabere gitmek zorunda kaldık.
2. yarıda ise felaket değişiklikler ile başladık.Öncelikle İsmail Köybaşı değişikliği,hani Hakan Balta'nın yerine sol beke alınsa bir şey diyemeyiz,gol atmamız lazım ve hücümcu bir bek ama İsmail'den sol kanat yaratmaya çalışılınca 45 dakika boyunca ayağına bir kez top bile değmeden maçı tamamladı.Ceyhun'un oyunda kalıp,Hamit'in kenera alınması 2. skandaldı,bu değişiklikler ile Tuncay'da ön liberoya geçmek zorunda kalınca 3. skandal da ortaya çıkmış oldu.Zaten kopuk oynayan takımın yapısı iyice dağıldı.
Ayrıca herkesin öve,öve bitiremediği 50 milyon euro değerinde,Messi ile kıyaslanan Arda'yı İspanya maçlarından sonra bir zor maçta daha izledik ve nasıl bir oyuncu olduğunu gördük.Demekki Bosna'nın 7 gol attığı, Estonya karşısında2 çalım atınca Messi ile kıyaslanmamak lazımmış.
Bu arada şu maçta Gökhan Gönüle laf edenler bence futbolun f'sindan anlamıyorlar.Aynı mevkinin sol tarafında oynayan Hakan Balta'yı 1 kere orta sahayı geçerken gördünüz mü? 1 tane orta açtı mı? hadi hücümu geçtim savunmada ne yaptı 1 kere kademeye giremedi,sadece ayağına gelen topları yanındaki arkadaşlarına verdi,bırakında bütün poziyonların içinde olan,bütün maç boyunca bir ileri bir geri gidip canı çıkan Gökhan'ın 2 tane yanlış orta yapma hakkı olsun.
Çıkmadık candan ümit kesilmez ama yine bir Dünya Kupası başka baharlara kaldı gibi,artık 2010 yazında vuvuzelalı Afrika'yı falan desteklarız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder