13 Eylül 2009 Pazar

BURSASPOR 0-1 FENERBAHÇE


Bu galibiyetimizde bence futbol,güzel oyun önemli değildi.Önemli olan hakeme karşı aldığımız galibiyet ile,bundan sonra maçımızı yönetecek hakemlere verdiğimiz mesajdı "bizim için önemli değil sizi de rakibi de alt ederiz"
Maçta gelirsek oyuncularda,özellikle milli takımlarda oynayan oyuncularda yorgunluk göze çarpıyordı,o yüzden maçtan önce herhalde oyunculara sorsalar 1-0 olsun bizim olsun derlerdi keza öyle de oldu.
Hakemin oyuncularımızı kışkırtan faul kararları,Bursalı oyuncuların tekmeleri,galibiyetimizi engelleyemedi.
Benim için maçın hayal kırıklığı Kazım ve Guiza'nın son derece bencil oyunlarıydı.En az 4 poziyonda bu bencilliklerinden dolayı maçı koparacak noktaya gelemedik.Maçın son dakikasında Sercan pozisyonu değerlendirse,ne yapacaklardı merak ediyorum.
İlk kez ilk 11'de resmi bir maça çıkan Mehmet Topuz'un gösterdiği performans ise çok sevindiriciydi.
5te5 ile gidiyor olmamız ve bu 5 maçın 3ünü deplasmanda kazanmış olmamız ve bu 3 maçın 2sininde belki de Türkiye'nin en zor deplasmanları Bursa ve Diyarbakır deplasmanları olması bizim için çok sevindirici.
Sezon başında yapmış olduğum tahmin de 5. haftada ortaya çıktı gibi.Boğazın karşı tarafındaki rakibimiz ile birlikte diğer takımlara 5. haftada fazalasıyla puan farkı attık.Sabırsızlıkla 10. haftayı bekliyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder