21 Eylül 2009 Pazartesi

FENERBAHÇE 1-0 İBB

En son dedem görmüştür herhalde 6'da 6 ile lige başlanan bir sezonu.Dile kolay 40 küsür sene sonra yeniden gerçekleşti bu olay.Haftaya rekorumuz olan 7'de 7'yi egale edip bir sonraki hafta da yeni bir rekor kırarız umarım.
Son haftalardaki kötü futbol alışkanlığımız ne yazık ki bu hafta da devam etti.Kötü futbola rağmen kazanma alışkanlığımız olması sevindirici bir olay tabiki.Ama taraftar doğal olarak güzel futbol ile galip gelinmesini istiyor.Gerçi ligde kim güzel futbol oynuyor diye sorulsa cevabı tabi ki kimse olur o yüzden hiç bir takımın güzel oynamadığı ligde 6 haftada 18 puanı cebe koymamız çok çok önemli.Güzel futbolun önümüzdeki haftalarda geleceğini umuyorum.
Maçta Bilica ve Vederson iyilerdi.Vederson'un golünden önceki frikikte tribünde 3 dakika boyunca Vederson kullanmasın,iyi vuramaz,barajda kalır derken,bana çok güzel bir kapak taktı,iyi ki de takmış.Çünkü o gol gelmese çok daha zorlanacaktık,hatta 2. yarı gol bulmak için yüklenecekken,İbrahim Akın'dan bir kontra gol bile yiyebilirdik.
Maçın hakemi 2. yarıda İbb'nin beraberliği sağlaması için elinden geleni yaptı.Hele uzatmalar dahil son 5 dakika ceza sahası civarında verdiği faul karaları rezaletti.Resmen bir duran top ile,karambolden bir gol attırmaya çalıştı İbb'ye,ama amacına ulaşamadı.

Ben bu maçta da taraftarı anlayamadım,tamam bir futbolcu formsuz olabilir,kötü oynayabilir,o futbolcuyu iyi oynasa da sevmiyor olabilirsiniz ama o oyuncuya küfür etme ya da o oyuncuyu yuhalama hakkınız hiçbir zaman olamaz.Hele ki 6'da 6 giden bir takımın oyuncusuna.
Kısaca 6'da 6 yaparak birilerinin kulaklarını çınlattık,kötü oynayarak 3 puanı almamız sevindirici,çünkü şampiyonluk böyle maçlarda geliyor bana göre.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder