30 Ekim 2009 Cuma

Fenerasyon !


Daha önceki senelerde verilen cezalar ile de karşılaştırma yapacağım ancak uzağa gitmeden bir bu seneye bakalım.
Fenerbahçe,Diyarbakır deplasmanına çıkıyor,tribünlerde yapılmayan şey kalmıyor,sahaya atılan maddeler,sahaya giren taraftarlar... Sonuç 1 maç seyircisiz,1 maç saha kapama.
Daha sonra Antalyaspor deplasmanına gidiyoruz,tribünden atılan yabancı madde ile malzemecimizin kafası yarılıyor... Sonuç,hiçbir yaptırım yok.
Yani sahaya atılan 2 bardak su,bu maçta yaşanan olaylardan daha fazla cezayı hakettiriyor.Eğer daha önceki 2 maçla karşılaştırma yaparsak bence Antalyaspor maçı olayları bu maça denk gelebilir,ama biz Diyarbakır maçındaki olaylardan bile daha ağır bir ceza alıyoruz.Kaldı ki Antalyaspor maçında ortada hiçbir tahrik yokken,bu maçta Arda,Keita ve Hakan Balta'nın yaptıkları ortada.
Futbolculara verilen cezalar ise bana göre daha vahim.Olayları başlatan Arda'ya ceza yok,tribünlere hareket çeken Hakan Balta'ya ceza yok,Carlos'a yumruk atan Keita'ya sadece 3 maç ceza.
Şimdi daha önceki cezalar ile kıyaslayalım,geçen sene tribüne hareket çektiği gerekçesi ile Volkan 3 maç ceza almıştı(ortada tv kayıtı olmadığı halde),2 sezon önce "sulu maçta" tribünleri sadece alkışladığı için Tümer 1 maç ceza almıştı.
Esas acı nokta ise 2 sezondur olayların başlamasında neden olan Arda'nın,hiç ceza almadan kurtulmasıdır.
Geçen seneki maçta ortada hiçbir şey yokken Fenerbahçe tribününe hareket çeken,bu sene gene ortada hiçbir şey yokken ortalığı karıştıran Arda.Ama aldığı ceza sıfır.
Neyse bizim için sorun değil,biz iyi gittikçe böyle cezalar gelmeye devam edecek.İsterlerse 10 maç isterlerse 20 maç ceza versinler,bu takım yine de ŞAMPİYON olacak !

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder