8 Ekim 2009 Perşembe

Yazıklar olsun


Bir önceki yazımda yazmıştım "adalet" diye ancak yine "adalet" yerini bulmadı.Profesyonal Futbol Disiplin Kurulu'nun verdiği karar;
8- GALATASARAY AŞ.'nin, 04.10.2009 tarhinde oynanan MKE ANKARAGÜCÜ-GALATASARAY AŞ. Turkcell Süper Lig fubol müsabakasında,taraftarlarının neden olduğu saha olayları takdiren 15.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.
oysa PFDK,anonsçunun tahriki ile polisten dayak yiyen bir takımın taraftarına,şampiyonluğa giderken çok rahat seyircisiz oynama cezası verebiliyor.
İşin acı tarafı o maçtan sonra Vestel Manisaspor'un basın sözcüsü böyle bir açıklama yapmışken geliyor bu ceza;
"Sahamızda Fenerbahçe ile oynadığımız karşılaşma sırasında yapılan anons yüzünden çıkan olaylar,hepimizi üzmüştür.Görevi sadece maç öncesinde ve devre arasında taraftarları eğlendirmek olan bir kişinin böyle bir anonsu yapması,tribünlerde olayların çıkmasına neden olmuştur.Biz bir kez daha bu olaylar nedeniyle Fenerbahçe Kulübü'nden ve TARAFTARLARINDAN özür diliyoruz."
Ne kadar acı değil mi? Ondan sonra bazıları bir yerlerini yırtarak bağırırlar Fenerasyon diye.İşte Fenerasyon böyle bir şey.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder